Burner elektrike Etanol AF50

Sillni atmosferën intime të këtij fireplace të bukur në shtëpinë tuaj dhe shijoni qetësinë e pastër. Me flakët e Zjarrit të etanolit Art, Ulur së bashku, Ndarja e lumturisë dhe suksesit me familjen dhe partnerët tuaj ndërsa pini verëra të kuqe, Duke folur, Duke luajtur, Duke qeshur… Kjo duhet të jetë e Madhe!!!

Detaje të produkteve

Shkarkoni si PDF

Etiketat e produkteve

Paraqitja e produkteve:

Sillni atmosferën intime të këtij fireplace të bukur në shtëpinë tuaj dhe shijoni qetësinë e pastër. With flames of Art Ethanol Fireplaces, Ulur së bashku, Ndarja e lumturisë dhe suksesit me familjen dhe partnerët tuaj ndërsa pini verëra të kuqe, Duke folur, Duke luajtur, Duke qeshur… Kjo duhet të jetë e Madhe!!!

Products Details:

markë Artfireplace
model AF50
dimension 500mm / LX240mm / WX215mm / H

19.70inç / LX9.45inch / WX8.46inch

Kontrolli i largët po
përdorim Në dhoma minimale 20 m2
peshë 18.00kg
kapacitet 5.70litër
Karburant Konsumi 0.4Litër / orë
Prodhimi i nxehtësisë 2850vat
Gjatësia e flakës 334mm / 13.15inç
Lartësia e flakës 180mm / 7.08inç
Ventless po
Dimensioni i prerjes 480Gjatësia mm / 18.90inç
Dimensioni i prerjes 220Gjerësia mm / 8.66inç
Dimensioni i prerjes 250mm Thellë / 9.85inç
avantazh Auto-Ignition / bombol gazi, Mbi mbrojtjen e nxehtësisë, Mbrojtje nga shkundja,Sensori C02, Mbrojtje mbi rrjedhën, Child-lock
përdorim dhomë gjumi, apartament , bar, Zyrë…
vërtetim CE / FCC / IC

AF50 Model Featured Functions:

1.Zhdukja inteligjente e ndezjes së etanolit ose ndezja e urdhëruar nga bordi elektrik dhe një Buton ON / OFF dhe kontrollues i largët.
2.Automatic filling injection and manual filling injection function for the burner tank.
3. Material në inox dhe MDF.
4. Më vete rezervuari bio-etanol dhe vatër që digjet.
5. Co2 Detektor infra të kuqe që ndalon zjarrin në rast të arritjes së niveleve të pa autorizuara.
6.Prisni funksionin nëse djegësi lëvizet nga forca e jashtme.
7. Pompë elektrike automatike për të mbushur kutinë e djegies së djegësit.
8. Me detektorë elektronikë të nxehtësisë, do të zhduket automatikisht kur temperatura të arrijë nivelet e pa autorizuara.
9. Karikues AC ose ngarkues baterie me ngarkues baterie.
10. Me efekt audio.
11. Funksioni i bllokimit të fëmijëve.

Art Ethanol Fire Model Advantages:

1.Aftësia e Kontrollit të largët. Për shkak të funksionimit të tij elektronik, mundësuar nga një burim energjie dymbëdhjetë volt, this ethanol fireplace insert may be ignited and extinguished through an on/off switch located on the burner itself, a one-button remote control or through your smart phone by integrating with your Smart Home System.

2.Monitorimi i Sigurisë në bord. Motherboard i kësaj insert fireplace është qendrore e sigurisë. Vetë-vlerësohet vazhdimisht funksionimi i tij, ky djegës inteligjent reagon ndaj çdo gjendje që duket atipike. Should it sense an excess amount of carbon dioxide emission or heat output, automatikisht do të pushojë së funksionuari, extinguish the flame and maintain the lock mechanism of the fuel chamber. Additionally, it will self-extinguish should it sense seismic motion or level of tilt making it a shock-proof device. Fuel and battery levels are also constantly evaluated for optimal performance and will give notification through the burner’s LED display, which will indicate operation times and alert you by sound and error message should an event occur.

3.Ndërtim i guximshëm. Ndërtuar e klasës 304 çelik inox, the ethanol burner is corrosion resistant and exhibits excellent resistance to atmospheric, ekspozime kimike dhe të tjera. Pllaka e saj e lartë mat trashësinë tre milimetra (3/32 inç). Kjo lejon guxim, megjithatë promovon një profil të ulët. For added safety, the bio ethanol burner AF50 offers insulated double hearth construction.

4.Separate Fuel Reservoir and Burner Tray. Continuing with the unprecedented safety features of this ethanol burner, excess fuel is housed in a sealed reservoir. This not only prevents fuel evaporation and the aromatic release of the raw ethanol, but lessens the amount of “exposed” fuel at any given time. Through a medical grade fuel pump, the ethanol is delivered into the burner tray. Only allowing the burner tray to manage a few centiliters of ethanol fuel at a given time promotes additional safety and minimizes the risk of fire-related dangers.

Our certificate

Foto e klientit

 

FAQ

Q:Sa për urdhrin e mostrës?

A:Ne e pranojmë porosinë e mostrës para prodhimit, është një hap i domosdoshëm para se të kalosh në bashkëpunim të suksesshëm, mos hezitoni të kontaktoni me ne për këtë.

Q: Si të filloni një projekt?

A: Për të filluar projektin tuaj, ju lutemi na dërgoni vizatimet e projektimit me një listë të materialit, sasinë dhe mbarimin. atëherë, ju do të merrni kuotimin nga ne brenda 24 orë.

Q: Which surface treatment are the most common for metal parts?

A: Polishing, Black Oxide , Anodized, Powder Coating, Sandblasting, Painting , all kinds of plating(copper plating, chrome plating, nickel plating, gold plating, silver plating…)

Q: Ne nuk jemi të njohur me transportin ndërkombëtar, do të merresh me gjithçka logjistike?

A: pa dyshim. Shumë vite përvojë dhe bashkëpunëtor afatgjatë i bashkëpunuar do të na mbështesin plotësisht në të. Ju vetëm mund të na informoni datën e dorëzimit, dhe më pas do t’i merrni mallrat në zyrë / shtëpi. Shqetësime të tjera na lënë.

Q:Cila është garancia?

A:Në varësi të projektit ose produkteve tuaja, kthesë tipike përreth është 1-2 javë. Nëse keni një kërkesë specifike, ju lutem mos ngurroni të pyesni. Ne gjithmonë mund të bëjmë një kthesë të shpejtë nëse është e nevojshme.
Produktet dërgohen nga kompani të mëdha të specializuara si DHL, TNT, TPS, etj.
përgjithësisht, inserts and fireplaces are delivered within ten workdays.
Ne nënshkruam me DHL,FEDEX,TNT,UPS Express.

Dërgoni mesazhin tuaj tek ne:

Enquiry TANI
Enquiry TANI