Мини горилник за етанол AF40

Мини канал со интелигентен етанол режач со арт огниште модел AF40 со 40см (15.8инч) Долг - еколошки паметен оган од етанол. Овој модел може слободно да се дизајнира и лесно да се инсталира за сопствениците на домови, дизајнери, архитекти.

Детали за производот

Преземи како PDF

Ознаки на производот

Воведување на производ:

Мини канал со интелигентен етанол режач со арт огниште модел AF40 со 40см (15.75инч) Долг - еколошки паметен оган од етанол. Овој модел може слободно да се дизајнира и лесно да се инсталира за сопствениците на домови, дизајнери, архитекти.

Детали за производот:

Бренд Уметничко огниште
Модел AF40
Димензија 400mm / LX240mm / WX215mm / H

15.75инчи / LX9.45 инчи / WX8.46 инчи

Далечински управувач Да
Употреба Во минимум простории 15 м2
Тежина 16.00килограм
Капацитет 4.80Литар
Гориво Потрошувачка 0.3Литар / час
Излез на топлина 2650Ват
Должина на пламен 200мм / 7.08инч
Висина на пламенот 150мм / 5.90инч
Без воздух Да
Димензија на исечок 380mm Должина / 14.96инч
Димензија на исечок 220mm ширина / 8.66инч
Димензија на исечок 250мм длабоко / 9.85инч
Предност Автоматско палење / гаснење, Над заштита од топлина, Заштита од тресење,C02 сензор, Заштита од прекумерен проток, Детско заклучување
Употреба Спална соба, Стан , Бар, Канцеларија
Сертификација CE / FCC / IC

Избрани функции на моделот AF40:

1.Интелигентно гаснење или палење на горилник од етанол нарачано од електрична табла и копче ON / OFF и далечински управувач.
2.Функција за автоматско вбризгување и рачно вбризгување на полнење за горилникот.
3. Материјал во нерѓосувачки и МДФ.
4. Одделно резервоар за био-етанол и гори огниште.
5. Co2 Безбеден инфрацрвен детектор кој го запира пожарот во случај на достигнување на неовластени нивоа.
6.Исклучете ја функцијата ако горилникот се движи со надворешна сила.
7. Автоматска електрична пумпа за полнење на согорувачот на горилникот.
8. Со електронски детектори за топлина, тоа автоматски ќе се изгасне кога температурата ќе ги достигне неовластените нивоа.
9. Полнач за наизменична струја или полнач на батерија со натоварувач на батерија.
10. Со аудио ефект.
11. Функција за заклучување на деца.

1.Човештвото сонува пред вашиот камин станува имагинативно. Огнот ви дава иднина, свест, искра на небесен пожар

Огнот е извонреден елемент на пријателско. Обезбедете огнена линија долга повеќе од еден метар е вистинско богатство за дизајнерите или поединците кои сакаат да создадат единствена атмосфера, нов концепт за пожар ! Огнот е интимен и универзален, огнот е ултра жив!

2.Безбедно вметнување камин со биоетанол со далечинско контролирано електронско палење

Камин за вметнување биоетанол AF40 е убав и е исто така безбеден, опремени со многу детектори: ниво, C0², сензори за топлина, сензори за тресење итн. Покрај тоа, не треба да го запалите со запалка или кибрит, само притиснете на копче или далечински управувач.

3.Тимот „Арт огниште“ е вистински производител на вметнувачи на оган и биорежари

Art Fire е електронски био-горилници со далечински управувач производител на автоматско палење на најсовремената технологија. Вистински опсег на биоинсерти без димни канали што може да се инсталира во куќи или станови, во приватни домови или деловни простории.

Опсег што работи на 96 ° био етанол, еко- пријателски алкохол произведен со растенија и отпад.

4.Прилагодени производи:

цена според големината и количината на барањата на клиентот, еден извештај!

Нормално времетраење на 10-15 работни денови (забрзани налози, ве молиме консултирајте се со услугите и продажбата на клиенти)

Најчесто поставувани прашања

П:Како за нарачката на примерокот?

А.:Ние прифаќаме нарачка за примерок пред производството, тоа е неопходен чекор пред да преминете во успешна соработка, не двоумете се да контактирате со нас за тоа.

П:Каде можам да купам еден и колку чини?

А.:„Арт огниште“ ги дистрибуира своите производи во повеќе од 100 земји и доставува до каде било во светот. За да дознаете каде да купите Уметничко огниште или вметнете, пополнете го формуларот што можете да го најдете на страницата за контакт. Агент за „Арт огниште“ ќе ви одговори преку е-пошта во рок од 24 часови заедно со каталог и цени.

Ако вашето барање е попрецизно и вклучува еден или повеќе посебни модели, не двоумете се да ги споменете на формуларот за контакт. Потоа ќе ви го испратиме специфичниот технички опис на тој производ, дијаграм за инсталација со мерењата што треба да се почитуваат, како и проценка вклучувајќи ги и трошоците за испорака.

П:Како можам да го проверам статусот на мојата нарачка?

А.:Можете да добивате ажурирања за статусот во реално време за вашите нарачки, контактирајте не. Откривме дека обезбедувањето на клиенти со одговори и транспарентност што тие ги посакуваат, доведе до високо ниво на задоволство од клиентот.

П:Која е испораката на нарачката?

А.:Во зависност од тоа кој е вашиот проект или производи, типичен пресврт е 1-2 недели. Ако имате одредено барање, Ве молиме слободно прашајте. Ние секогаш можеме да работиме на брз пресврт ако е потребно.
Производите ги испраќаат големи специјализирани компании како DHL, ТНТ, TPS, итн.
Општо, влошки и камини се доставуваат во рок од десет работни дена.
Потпишавме со DHL,Федекс,ТНТ,UPS Express.

Испратете ни ја пораката до нас:

ИСТРАУВАЕ СЕГА
ИСТРАУВАЕ СЕГА