Интелигентен режач за етанол AF66

Меѓу најдобрите дизајни на уметнички камини, Вметнувањата без вентилациски модел Етанол горилник AF66 овозможуваат пламенот да се развива слободно и на многу природен начин. Средно решение за динамичен пожар кој останува компатибилен со просториите со средна големина.

Детали за производот

Преземи како PDF

Ознаки на производот

Воведување на производ:

Меѓу најдобрите дизајни на уметнички камини, The Ventless Model Ethanol Burner AF66 (68cm) inserts allows the flames to develop freely and in a very natural way. Средно решение за динамичен пожар кој останува компатибилен со просториите со средна големина.

Детали за производот:

Бренд Уметничко огниште
Модел AF66
Димензија 680mm / LX240mm / WX215mm / H

26.77инчи / LX9.45 инчи / WX8.46 инчи

Далечински управувач Да
Употреба Во минимум простории 25 м2
Тежина 21.00килограм
Капацитет 7.50Литар
Гориво Потрошувачка 0.6Литар / час
Излез на топлина 3750Ват
Должина на пламен 474мм / 18.66инч
Висина на пламенот 180мм / 7.08инч
Без воздух Да
Димензија на исечок 640mm Должина / 25.20инч
Димензија на исечок 220mm ширина / 8.66инч
Димензија на исечок 250мм длабоко / 9.85инч
Предност Автоматско палење / гаснење, Над заштита од топлина, Заштита од тресење,C02 сензор, Заштита од прекумерен проток, Детско заклучување
Употреба Спална соба, Стан , Бар, Канцеларија
Сертификација CE / FCC / IC

AF66 Model Featured Functions:

1.Интелигентно гаснење или палење на горилник од етанол нарачано од електрична табла и копче ON / OFF и далечински управувач.
2.Функција за автоматско вбризгување и рачно вбризгување на полнење за горилникот.
3. Материјал во нерѓосувачки и МДФ.
4. Одделно резервоар за био-етанол и гори огниште.
5. Co2 Безбеден инфрацрвен детектор кој го запира пожарот во случај на достигнување на неовластени нивоа.
6.Исклучете ја функцијата ако горилникот се движи со надворешна сила.
7. Автоматска електрична пумпа за полнење на согорувачот на горилникот.
8. Со електронски детектори за топлина, тоа автоматски ќе се изгасне кога температурата ќе ги достигне неовластените нивоа.
9. Полнач за наизменична струја или полнач на батерија со натоварувач на батерија.
10. Со аудио ефект.
11. Функција за заклучување на деца.

Параметри на производот:

Инспирации еколошки пожар: мешавината на културите и атмосферите! Ова ќе биде одлична идеја за дизајн на супер внатрешен пожарен простор!

Можеме да ги замислиме сите украси со овие нови пожарни уреди. Навистина убава идеја да имате модерен интелигентен камин со био етанол!

Донесете ја интимната атмосфера на овој прекрасен камин во вашиот дом и уживајте во чистата атмосфера.

Со пламен на уметноста етанол Камин, Седејќи заедно, Споделување на среќата и успехот со вашето семејство и партнери додека пиете црвени вина, Разговор, Играње, Смеење ... Тоа мора да биде одлично!!!

Сите прототипни производи треба да поминат низ 4 проверки во целиот процес:

  1. Инспекција на суровини
  2. Во инспекција на обработка
  3. Конечна инспекција
  4. Инспекција во заминување

Фотографија на клиент

Најчесто поставувани прашања:

П:Како за нарачката на примерокот?

А.:Ние прифаќаме нарачка за примерок пред производството, тоа е неопходен чекор пред да преминете во успешна соработка, не двоумете се да контактирате со нас за тоа.

П:Каде можам да купам еден и колку чини?

А.:„Арт огниште“ ги дистрибуира своите производи во повеќе од 100 земји и доставува до каде било во светот. За да дознаете каде да купите Уметничко огниште или вметнете, пополнете го формуларот што можете да го најдете на страницата за контакт. Агент за „Арт огниште“ ќе ви одговори преку е-пошта во рок од 24 часови заедно со каталог и цени.

Ако вашето барање е попрецизно и вклучува еден или повеќе посебни модели, не двоумете се да ги споменете на формуларот за контакт. Потоа ќе ви го испратиме специфичниот технички опис на тој производ, дијаграм за инсталација со мерењата што треба да се почитуваат, како и проценка вклучувајќи ги и трошоците за испорака.

Испратете ни ја пораката до нас:

ИСТРАУВАЕ СЕГА
ИСТРАУВАЕ СЕГА