Електричен режач со етанол AF50

Донесете ја интимната атмосфера на овој прекрасен камин во вашиот дом и уживајте во чистата атмосфера. Со пламен на камини од уметност етанол, Седејќи заедно, Споделување на среќата и успехот со вашето семејство и партнери додека пиете црвени вина, Разговор, Играње, Смеење ... Тоа мора да биде одлично!!!

Детали за производот

Преземи како PDF

Ознаки на производот

Вовед во производот:

Донесете ја интимната атмосфера на овој прекрасен камин во вашиот дом и уживајте во чистата атмосфера. Со пламен на камини од уметност етанол, Седејќи заедно, Споделување на среќата и успехот со вашето семејство и партнери додека пиете црвени вина, Разговор, Играње, Смеење ... Тоа мора да биде одлично!!!

Детали за производите:

Бренд Уметничко огниште
Модел AF50
Димензија 500mm / LX240mm / WX215mm / H

19.70инчи / LX9.45 инчи / WX8.46 инчи

Далечински управувач Да
Употреба Во минимум простории 20 м2
Тежина 18.00килограм
Капацитет 5.70Литар
Гориво Потрошувачка 0.4Литар / час
Излез на топлина 2850Ват
Должина на пламен 334мм / 13.15инч
Висина на пламенот 180мм / 7.08инч
Без воздух Да
Димензија на исечок 480mm Должина / 18.90инч
Димензија на исечок 220mm ширина / 8.66инч
Димензија на исечок 250мм длабоко / 9.85инч
Предност Автоматско палење / гаснење, Над заштита од топлина, Заштита од тресење,C02 сензор, Заштита од прекумерен проток, Детско заклучување
Употреба Спална соба, Стан , Бар, Канцеларија
Сертификација CE / FCC / IC

Избрани функции на моделот AF50:

1.Интелигентно гаснење или палење на горилник од етанол нарачано од електрична табла и копче ON / OFF и далечински управувач.
2.Функција за автоматско вбризгување и инјектирање на полнење за резервоарот на горилникот.
3. Материјал во нерѓосувачки и МДФ.
4. Одделно резервоар за био-етанол и гори огниште.
5. Co2 Безбеден инфрацрвен детектор кој го запира пожарот во случај на достигнување на неовластени нивоа.
6.Исклучете ја функцијата ако горилникот се движи со надворешна сила.
7. Автоматска електрична пумпа за полнење на согорувачот на горилникот.
8. Со електронски детектори за топлина, тоа автоматски ќе се изгасне кога температурата ќе ги достигне неовластените нивоа.
9. Полнач за наизменична струја или полнач на батерија со натоварувач на батерија.
10. Со аудио ефект.
11. Функција за заклучување на деца.

Предности на уметнички етанол оган:

1.Способност за далечинско управување. Поради неговото електронско работење, напојуван од дванаесет волти извор на енергија, овој вметнувач на камин од етанол може да се запали и изгасне преку прекинувач за вклучување / исклучување лоциран на самиот горилник, далечински управувач со едно копче или преку вашиот паметен телефон со интеграција со вашиот Smart Home систем.

2.Внатрешен мониторинг на безбедноста. Матичната плоча на ова вметнување на камин е централно заштитена. Постојано самооценувајќи го своето работење, овој интелигентен режач реагира на која било состојба што се чини нетипична. Дали треба да се почувствува вишок количина емисија на јаглерод диоксид или излезна топлина, автоматски ќе престане со работа, изгаснете го пламенот и одржувајте го механизмот за заклучување на комората за гориво. дополнително, самостојно ќе се изгасне доколку почувствува сеизмичко движење или ниво на навалување, што го прави уредот заштитен од удари. Нивото на гориво и батеријата исто така постојано се проценуваат за оптимални перформанси и ќе дадат известување преку LED дисплејот на горилникот, што ќе ги означи времињата на работа и ќе ве предупреди со звучна порака и грешка доколку се случи настан.

3.Цврста конструкција. Конструиран од одделение 304 нерѓосувачки челик, горилникот за етанол е отпорен на корозија и покажува одлична отпорност на атмосферата, хемиски и други изложености. Неговата горна плоча има дебелина од три милиметри (3/32 инчи). Ова овозможува цврстина, сепак промовира низок профил. За поголема безбедност, горилникот за био етанол AF50 нуди изолирана конструкција на двојно огниште.

4.Посебен резервоар за гориво и послужавник за горила. Продолжувајќи со невидените безбедносни карактеристики на овој режач за етанол, вишокот гориво се наоѓа во запечатен резервоар. Ова не само што го спречува испарувањето на горивото и ароматичното ослободување на суровиот етанол, но ја намалува количината на „изложено“ гориво во кое било дадено време. Преку пумпа за гориво од медицински степен, етанолот се доставува во послужавникот на горилникот. Само дозволувањето на послужавникот на горилникот да управува со неколку центилитри гориво од етанол во дадено време промовира дополнителна безбедност и го минимизира ризикот од опасности поврзани со пожар.

Наш сертификат

Фотографија на клиент

 

Најчесто поставувани прашања

П:Како за нарачката на примерокот?

А.:Ние прифаќаме нарачка за примерок пред производството, тоа е неопходен чекор пред да преминете во успешна соработка, не двоумете се да контактирате со нас за тоа.

П: Како да започнете проект?

А.: За да го започнете вашиот проект, ве молиме испратете ни ги цртежите за дизајн со список на материјал, количина и завршница. Потоа, ќе добиете понуда од нас во рамките 24 часови.

П: Кој површински третман е најчест за металните делови?

А.: Полирање, Црн оксид , Анодизиран, Слој во прав, Пескарење, Сликарство , сите видови позлата(бакарно позлата, хромирање, позлата со никел, позлата, позлата silver)...

П: Не сме запознати со меѓународниот транспорт, ќе се справиш со целата логистичка работа?

А.: Дефинитивно. Долгогодишно искуство и долгорочен соработник на шпедитер ќе не поддржат целосно на тоа. Можете само да не известите датумот на испорака, а потоа ќе ја добиете стоката во канцеларија / дом. Другите грижи оставаат на нас.

П:Која е гаранцијата?

А.:Во зависност од тоа кој е вашиот проект или производи, типичен пресврт е 1-2 недели. Ако имате одредено барање, Ве молиме слободно прашајте. Ние секогаш можеме да работиме на брз пресврт ако е потребно.
Производите ги испраќаат големи специјализирани компании како DHL, ТНТ, TPS, итн.
Општо, инсертите и камините се доставуваат во рок од десет работни дена.
Потпишавме со DHL,Федекс,ТНТ,UPS Express.

Испратете ни ја пораката до нас:

ИСТРАУВАЕ СЕГА
ИСТРАУВАЕ СЕГА